Vanarama National League
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : £0.00
View Cart Check Out

Buildbase FA Trophy draw

The Stones have been drawn at home to Dartford in the third qualifying round of the Buildbase FA Trophy on Saturday 23 November.

It’s a debut for both clubs in this season’s competition and comes just a week after the league fixture at Princes Park.

The two sides have also been drawn against each other in the Kent Senior Cup, with the match due to be played in December.

Last season the Stones made it to the quarter finals of the FA Trophy, while Dartford exited at this stage of the competition after losing a replay against Eastbourne Borough.

Admission prices will be announced soon.

Buildbase FA Trophy 3QR draw

1 Curzon Ashton v Kidderminster Harriers
2 York City v Altrincham
3 Workington v Farsley Celtic
4 Hednesford Town v Nantwich Town or Coalville Town
5 Runcorn Linnets or Prescot Cables v FC United of Manchester
6 Darlington v Gainsborough Trinity
7 Gloucester City v Bradford (Park Avenue)
8 Blyth Spartans v Alfreton Town
9 Brackley Town v Chester
10 Stourbridge or Lancaster City v South Shields
11 Guiseley v AFC Telford United
12 Matlock Town v Barwell or Redditch United
13 Colne v Southport
14 King’s Lynn Town v Hereford
15 Atherton Collieries v Boston United
16 Peterborough Sports v Kettering Town
17 Halesowen Town v Gateshead
18 Leamington v Spennymoor Town
19 Dulwich Hamlet v Chippenham Town
20 Bath City v Gosport Borough
21 Sholing or Barton Rovers v Hitchin Town or Bedfont Sports or Paulton Rovers
22 Tonbridge Angels v Bognor Regis Town
23 Weymouth v Hastings United or Whitehawk
24 Chelmsford City v Hungerford Town
25 Havant & Waterlooville v Cinderford Town
26 Carshalton Athletic or Frome Town v Tooting & Mitcham United
27 Enfield Town v Maldon & Tiptree or Folkestone Invicta
28 Braintree Town v Yate Town
29 Metropolitan Police or Biggleswade Town v Taunton Town or Aveley
30 Blackfield & Langley or Kingstonian v AFC Sudbury
31 Eastbourne Borough v Westfield or Hartley Wintney
32 Leatherhead v Dorking Wanderers
33 Concord Rangers v Slough Town
34 Maidstone United v Dartford
35 Haringey Borough v Hemel Hempstead Town
36 Wealdstone v Royston Town
37 Oxford City v Hornchurch
38 Billericay Town v Hampton & Richmond Borough
39 Welling United v St Albans City
40 Salisbury v Hayes & Yeading United or Soham Town Rangers